Delije pevaju Spremte se spremte četnici

Više
1 godinu 5 meseci pre - 1 godinu 3 meseci pre #5 od admin
Navijači Crvene Zvezde - Delije napravili su fantastičan spektakl na fudbalskoj utakmici SuperLiga Srbije 2022. protiv Mladosti iz Lučana. Najvernije pristalice crveno-belih sa severa su uz bakljadu i vatromet pevali reči srpske patriotske pesme "Sprem'te se, sprem'te četnici" u poznatijoj verziji u kojoj se spominje čuveni srpski antifašista Draža Mihajlović. Međutim, ovom prilikom treba istaći da prvobitna i originalna verzije ove pesme nije (u refrenu) zvučala ovako, odnosno da je prava istina da je pesma mnogo ranije opevala drugog srpskog Vojvodu Jovana Stojkovića (poznatijeg kao Vojvoda Babunski). Ovaj srbin (ili po novotitovskom makedonac, odnosno po zapadnoevropskom severnomakedonac) bio je vođa srpskih četnika u tadašnjem delu Srbije oblast Makedonija. Predvodio je četnike ustanike u borbi za oslobođenje Srbije (da se ne ponavljam kako se danas ta oblast zove) od turaka i bugara. Interesantno da severnomakedonci nisu imali ustaničke grupe kojom bi Severnu Makedoniju oslobodili od okupatora. Da bi ostali politički korektni, reći ću da ne znam kako je to bilo moguće. Jedino mi pada na pamet da tada severnomakedonci nisu postojali, već da su neki drugi (isti) narodi oslobađali svoju državu (srbi).
Football Serbia League - Red Star vs FK Mladost Lucani, video:

Tekst:
Srpska mi truba zatrubi iz toga sela Drenova
Sprem`te se sprem`te četnici Silna će borba da bude
Zagrmi Draža voјvoda Bacaјte bombe četnici!
Iz ove naše pobede rađa se sunce slobode.
Last edit: 1 godinu 3 meseci pre by admin.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Vreme kreiranja strane: 0.536 sekundi
U pogonu je Kunena Forum